SIKÇA SORULAN SORULAR

Eğitim Kurumu Güvenirliği

MEB tarafından eğitim kurumlarında zorunlu tutulan ve içeriği Millî Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan Karekod uygulaması, eğitim kurumunun İnternet sayfasında ve eğitim kurumu kapı girişinde bulunmak zorundadır. Bu Karekod ’ u cep telefonunuza indireceğiniz bir karekod okuyucu uygulama ile okutarak o kurumun M.E.B.’ deki resmi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler kurumun fiili durumuyla uyuşuyorsa kayıt olabilirsiniz.

Eğitim kurumun yeşil renkte ve bağlı bulunduğu İl ve İlçe bilgileri yazılı olan bina dış tabelası olmak zorundadır. Tabelasında yazılı olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü telefonla aranılarak veya gidilerek kurum hakkında bilgi alabilirsiniz. (Ünvan Eğitim Kurumları için Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kurslar bölümünden bilgi alabilirsiniz.)

Milli Eğitim Bakanlığı web sayfası üzerinden sorgulama: https://mebbis.meb.gov.tr/KurumListesi.aspx web adresinden Türkiye de bulunan tüm Resmi ve Özel Öğretim Kurumları bilgisine ulaşabilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü web sayfası üzerinden sorgulama: http://ookgm.meb.gov.tr/ sayfasına girip (Özel Öğretim Kurumları)+(Özel Muhtelif Kurslar)+(Özel Muhtelif Kurslar Listesi) Tüm kursların (Uzaktan Eğitim Kursları hariç) listesini buradan Excel dosyası olarak indirebilirsiniz.
*** ÖZEL UNVAN MESLEK EĞİTİM KURSLARI / 644. sırada dır.

Sınavlar

Sınavlar daha önceden size bildirilen adreste, gün ve saatte yapılır.
Sınava geç kalma süresi 10 dakikadır. Bu süreden daha geç gelenler sınava alınmaz.
Sınav esnasında Kimlik Kartınızın Aslı mutlaka yanınızda olmalıdır. (Sürücü belgesi, kimlik fotokopisi, kurum giriş kartları vb. kabul edilmez.)
Kurşun kalem ve silgi sınavda sizlere verilecektir. Sınavda tükenmez kalem kullanmayınız. Sınava gelirken ders kitabı ve ders notları getirmeyiniz.
Sınav süresi 30 dakikadır.
Sınavda 25 soru sorulmaktadır. Her soru 4 puan değerindedir. Yanlış cevaplar doğru soruları silmez.
Sınav başlarken sizlere dağıtılacak optik cevap formalarına adınızı- soyadınızı yazmayı ve imzalamayı unutmayınız.
Sınav bitiminde optik cevap formlarını, sınav sorularını sınav görevlilerine teslim ediniz. Sınav soruları sınav salonu dışına çıkarılamaz.
Sınavlar MEB. Sınav yönetmeliğine uygun şekilde yapılır. Yönetmelik dışı davranışlarda bulunanların sınavına son verilir ve salondan çıkartılır. (Gürültü yapılmaz, kopya çekilmez, yiyecek tüketilmez, vb.)
Cep telefonları kapalı bir şekilde yanınızda bulunabilir. Sınav esnasında fotoğraf çekilmez, kamera kaydı alınmaz.

Sınav sonuçları ertesi gün açıklanır. Kurumu arayarak öğrenebilirsiniz.

Kursiyerin 5 sınav hakkı vardır. Sınavda 50 geçer not alan kursiyerlere Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği gereği M.E.B. onaylı sertifikası verilir. Sınava girmeyen ve sınav haklarını dolduran kursiyerin kaydı silinir. Sağlık raporu olan kişilere ek sınav hakkı verilir.

Sertifikalar

Türkiye de resmi ve özel her kurumda, Apostile işleminden sonra yurt dışında da geçerlidir. TC. Devletince iptal veya değişiklik yapılmadığı sürece “Hayat Boyu” geçerlidir.

MEB. Sertifikaları tüm kurslarda ve tüm eğitim kurumlarında standarttır. Şekil bakımından yönetmelikle belirlenmiştir. (Örnek sertifikamızı inceleyiniz.)
Sertifikalar MEB güvencesindedir. Kurumumuzdan 2017 sonrası alınan sertifikalar https://e-ozel.meb.gov.tr/Login.aspx adresinden sorgulanabilir. 2017 öncesi alınan sertifikalar kurumumuzdan veya Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden sorgulanabilir.

Eğitim kurumumuza 2 adet vesikalık fotoğraf ile başvurmanız durumunda adınıza “SERTİFİKA ZAYİ BELGESİ” düzenlenecek MEB onayından sonra teslim edilecektir.

Ödemeler ve İadeler

Özel Öğretim Kurumları verdikleri eğitim hizmeti karşılığında ücret talep ederler, her yıl dönem başında ücretlerini ilan ederler. İlan ettikleri ücretlerin üzerinde ücret talep edemezler.

Kursun ücreti, taksit seçenekleri ve sizin ödeme planınıza uygun yapılabilecek değişiklikler hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
Kayıt esnasında sınav veya sertifika adı altında hiçbir Ek ücret talep edilmez. Kurs ücretine dahildir. (Kursiyerden 2. ve diğer sınav haklarında sınav ücreti talep edilir. Kayıt esnasında bilgi alınız.
Ödeme alınmadan kursiyer kaydı yapılamaz.
Ödemeler Peşin, Senetle taksit, Kredi kartı ile taksit şeklinde yapılabilir.

Kurumuzda Ücret iade işlemleri MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğine uygun olarak gerçekleştirilir. Kursiyerimiz hiçbir zorlukla karşılaşmadan kursumuzdan ayrılabilir ve ödemesi varsa iade alabilir. Uzaktan eğitim kurslarında mücbir sebepler dışında ücret iadesi yapılmaz.
Ücret İade İşlemlerinizde lütfen aşağıdaki konulara dikkat ediniz.!!!
Kurs kayıt işlemi yapıldıktan sonra mücbir sebepler (ölüm, iflas, hastalık, tutukluluk ve buna benzer) dışında kayıt iptali yaptırmak isteyen kursiyerlerimiz Dilekçe ile Kurum Müdürlüğüne Başvurarak işlem yaptırabilirler.
Kurs başlamadan yapılan kayıt iptalleri; bu durumda sadece toplam kurs ücretinin %10 ‘u kesilerek kalan miktar iade edilir.
Kurs başladıktan sonra yapılan kayıt iptalleri; bu durumda toplam kurs ücretinin %10’u ve derse katılım süresinin ücreti toplam ücretten düşülerek kalan iade edilir. Ücret henüz kuruma ödenmemişse kursiyerden talep edilir.

Şikayetler

Eğitim kurumumuz hakkında olumsuz görüşlerinizi ve şikayetlerinizi dilekçe ile kurum müdürlüğümüze veya WEB ana sayfamızdaki şikâyet butonunu tıklayarak açılan formu doldurup yapabilirsiniz.
Tüm şikayetler disiplin kurulumuzca incelenip gerekli işlemler yapılmaktadır. Şikâyet sahibine 7 gün içerisinde cevap verilmektedir

Kurs bitirme sınavları sonucunda verilen nota itiraz etmek için kurs müdürlüğüne hitaben dilekçe yazınız. İtirazınız sınav heyeti yeniden toplanarak değerlendirilecek ve size yazılı olarak bildirilecektir.

Kurumumuzdan aldığınız hizmet ile ilgili tüm şikayetlerinizi (personel, öğretmen,donanım... vb.) 0312 433 66 71 - 70 nolu numaradan kurum müdürüne bildirebilirsiniz.

error:
WhatsApp chat